W Kudowie-Zdroju doszło do kolizji auta

Doszło do kolizji samochodowej wyglądającej na niebezpieczną. W wyniku zdarzenia, które zaangażowało kierowcę pojazdu z polskimi tablicami rejestracyjnymi i czeskiego obywatela, dwie kobiety wymagały natychmiastowej pomocy medycznej.

Informacje uzyskane od Komendanta Powiatowego w Kłodzku sugerują, że mimo groźnego wyglądu incydentu, nie doszło do poważniejszych uszczerbków na zdrowiu uczestników. Co więcej, nie stwierdzono żadnych potencjalnie niebezpiecznych wycieków płynów z samochodów po kolizji. Mimo to, na miejsce wypadku wezwane zostały jednostki straży pożarnej.

Podinspektor Wioletta Martuszewska z Komendy Powiatowej Policji wyjaśniła, że incydent miał miejsce w promieniu ok. 600 metrów od granicy czeskiej. Pierwsze ustalenia wskazują, że kierująca Audi wymusiła pierwszeństwo na drodze, co doprowadziło do kolizji z prawidłowo jadącym samochodem Kia kierowanym przez inną kobietę. W konsekwencji obie uczestniczki zdarzenia nie odniosły poważniejszych obrażeń. Cała sytuacja zakończyła się nałożeniem mandatu karnego.