Planowana budowa ścieżki rowerowej i rozbudowa kompleksu rekreacyjnego z edukacyjnym centrum bezpieczeństwa w Gminie Kamieniec Ząbkowicki

Po niedawnym pozyskaniu niezbędnych funduszy, Gmina Kamieniec Ząbkowicki ma zamiar przystąpić do realizacji kolejnego ambitnego przedsięwzięcia. Tym razem chodzi o budowę nowej trasy dla cyklistów.

Plan inwestycji zaprezentował burmistrz Marcin Czerniec, zaznaczając, że na celowniku jest nie tylko stworzenie atrakcyjnej trasy rowerowej, ale również zagospodarowanie terenów przyległych do niej. Burmistrz podkreślił, że całość ma wzbogacić ofertę sportowo-rekreacyjną gminy.

Czerniec dodał także, że na obszarze tego sportowego kompleksu powstanie Centrum Edukacji dla Bezpieczeństwa. Sercem tego miejsca będzie miasteczko ruchu drogowego, gdzie najmłodsi mieszkańcy będą mogli zdobywać praktyczne umiejętności jazdy po publicznych drogach. Włodarz gminy podzielił się nawet jednym ze zdjęć, które pokazuje, jak ma wyglądać ta część kompleksu.

Burmistrz Czerniec przyznał również, że jednym z głównych punktów programu będzie możliwość kierowania gokartami. Dzieci i młodzież będą miały okazję poruszać się na nich po specjalnie przygotowanych trasach, ucząc się tym samym zasad bezpiecznej jazdy. Włodarz gminy z entuzjazmem przewiduje, że ta atrakcja przyniesie wiele radości młodym mieszkańcom gminy, ale również gościom odwiedzającym Kamieniec Ząbkowicki.