Najpopularniejsze terapie i zabiegi zdrowotne w Polanicy Zdroju

Polanica Zdrój to podgórskie uzdrowisko znajdujące się w województwie dolnośląskim tuż nad brzegiem Bystrzycy Dusznickiej.

Z jakich zabiegów zdrowotne można skorzystać w Polanicy?

Wspaniały klimat tamtych terenów stwarza doskonałe warunki do leczenia różnych chorób między innymi układu krążenia, chorób na tle reumatycznym, czy chorób górnych dróg oddechowych, więc w miejscowości powstało kilka sanatoriów.

Wielka Pieniawa, czyli popularne sanatorium w Polanicy Zdroju

Wielka Pieniawa to jedno z najbardziej znanych sanatoriów znajdujących się w Polanicy Zdroju. Kuracjusze tego ośrodka mogą korzystać z wielu różnych zabiegów takich jak na przykład:

  • ultradźwięki
  • jonoforeza borowinowa
  • laseroterapia
  • kąpiele: solankowo-borowinowa, kąpiel wirowa, sucha kąpiel kwasowęglowa w CO2, solankowa, perełkowa, wirowa kończyn górnych, wirowa kończyn dolnych
  • kąpiel elektryczno-wodna czterokomorowa
  • hydromasaże

Polanica Zdrój to nie tylko miejsce o walorach zdrowotnych, ale również miasto w którym znajduje się wiele zabytków kulturalnych. Najbardziej cenionymi zabytkami, które warto zobaczyć jest bez wątpienia kaplica św. Antoniego z połowy XVIII wieku oraz neobarokowy i secesyjny kościół Wniebowzięcia NMP, który został wybudowany w początkach XX wieku.

Oprócz tego Polanica Zdrój posiada przepiękny Park Zdrojowy obok którego po prostu nie można przejść obojętnie. Na terenie parku znajduje się staw z fontanną, muszla koncertowa, gigantyczna szachownica, a także pijalnia wód mineralnych. Ponadto podczas spaceru alejkami można podziwiać piękne dywany kwiatowe, które wyglądają na prawdę efektownie.

Dla osób, które lubią spędzać aktywnie czas również znajdzie się wiele pięknych szlaków zarówno pieszych, jak i rowerowych biegnących przez górskie tereny, ze wspaniałymi widokami, które zapierają dech w piersiach.