Jakie schorzenia i dolegliwości można leczyć w uzdrowisku Polanica Zdrój?

Największą rozpoznawalność Polanicy Zdrój przyniosło, działające tu Uzdrowisko. Jego malownicze położenie w  dolinie Bystrzycy Dusznickiej sprawiło, że co roku do miejscowości zjeżdżają kuracjusze z całej Polski.

Polanica-Zdrój – co leczyć w tym uzdrowisku?

Uzdrowiskowy charakter tego miejsca sprawia, że ludzie chętnie przyjeżdżają tu, żeby podreperować swoje zdrowie.

W Polanicy -Zdrój pacjenci otrzymają specjalistyczną opiekę w zakresie leczenia:

  • Chorób serca i nadciśnienia tętniczego,
  • Układu trawienia,
  • Górnych dróg oddechowych,
  • Urazów ortopedycznych, a także,
  • Chorób związanych z naczyniami obwodowymi.

W jednym z sanatoriów „Wielka Pieniawa” dostępnych jest ponad 110 zabiegów leczniczych. Wśród nich można wymienić takie jak: kąpiele mineralne, solankowe, suche CO2 oraz borowinowe. Poza tym można skorzystać z krioterapii oraz zabiegów wykonywanych  z użyciem alg i minerałów.

Warto odwiedzenia jest również pijalnia wody, w której można spróbować wody że źródła. Jest ona stosowana do picia, kąpieli oraz produkcji konsumenckiej. Popularna woda Pieniawa, którą często można spotkać na sklepowych półkach pochodzi właśnie z Polanicy Zdrój.

Uzdrowisko może przyjąć jednorazowo 600 kuracjuszy. Dla tych osób, którym zależy na wygodzie i komforcie polecane jest sanatorium „Wielka Pieniawa”. Dzięki 100 letniemu doświadczeniu w branży leczniczej zyskało dobre opinie wśród odwiedzających. Ci określali je mianem eleganckiego i luksusowego.

Wybierając się do uzdrowiska w Polanicy Zdrój można liczyć nie tylko na poprawę swojego stanu zdrowia, ale również na piękne doznania wizualne. Kontakt z przyrodą to najlepszy prezent dla siebie.