Poznaj największe uroki miasteczka Polanica-Zdrój!

Polanica Zdrój jest uzdrowiskiem. Można miło spędzić w nim czas, odpocząć i zrelaksować się. Sanatoria, pensjonaty oraz hotele są ulokowane w tym miasteczku. Nie brakuje w nim restauracji, barów oraz pubów. Miasteczko posiada piękny deptak.

Czym zaskoczy Cię Polanica Zdrój? – ciekawe atrakcje turystyczne

Jest w nim wiele atrakcji, które są naprawdę wielką ozdobą. Polanica Zdrój to miasteczko piękne, wyjątkowe oraz nastrojowe. Zieleń jest wypielęgnowana, a wolny czas można spędzić na poznawaniu miasteczka lub jego okolic.

Baza wypadowa jest dobrym pomysłem – z Polanicy można pojechać do Dusznik, Kłodzka, Kudowy Zdroju. Niedaleko stąd są Wambierzyce ze stacjami drogi krzyżowej na świeżym powietrzu oraz piękną ruchomą szopką. To miasteczko dla każdego, które jest piękne i ma wyjątkowy wygląd.

Co jest ciekawego w Polanicy?

W Polanicy Zdroju są Park Zdrojowy, pijalnia wody mineralnej. Organizowane są tak zwane fajfy, czyli wieczorki taneczne. Można przejechać się kolejką po uzdrowisku i poznać jego historię odtwarzaną z płyty. Wieczór warto spędzić na spacerze i miło się poczuć w tym pięknym miejscu.

Polacy uwielbiają Polanicę, ponieważ jest zielona, kameralna. Posiada tylko siedem tysięcy mieszkańców, ale w sezonie jest ich znacznie więcej. W Polanicy Zdroju sezon turystyczny trwa przez cały rok. W pobliżu miasta są Góry Stołowe oraz Góry Bystrzyckie. Planowanie górskich wypadów jest bardzo łatwe. Rodzinne wycieczki to dobry pomysł. Cała rodzina chętnie zwiedzi to miejsce, które ma w sobie styl oraz urok.

Wzmianki o tym mieście pochodzą z połowy XIV wieku. Amatorzy gier powinni odwiedzić Park Szachowy ulokowany w Parku Zdrojowym. Miłe mieszkanie w tym miejscu jest gwarantowane.