Młody pirat drogowy z Kłodzka: przekroczył prędkość o 93 km/h i stracił prawo jazdy

Akcja policyjna w Kłodzku doprowadziła do zatrzymania kolejnego nieodpowiedzialnego kierowcy. Mężczyzną tym okazał się 19-letni „gentleman”, który na drodze krajowej DK8 w Szalejowie Górnym, pobił swoje rekordy prędkości, przekraczając dozwolone tempo jazdy aż o 93 km/h. Niestety, dla młodego kierowcy to nie pierwszy raz, gdy łamie przepisy ruchu drogowego.

Wieczór 6 lutego okazał się pechowy dla wspomnianego kierowcy. Policjanci z drogówki w Kłodzku zatrzymali go podczas jazdy samochodem osobowym po terenie zabudowanym. Jechał z zawrotną prędkością 143 km/h, lekceważąc zarówno przepisy ruchu drogowego, jak i zdrowy rozsądek. Za to bezmyślne zachowanie funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 5 tysięcy złotych i doliczyli mu 15 punktów karnych.

Warto zwrócić uwagę, że skala kary wynikała z historii naruszeń przez mężczyznę. Wcześniej, za przekroczenie prędkości, miał już na swoim koncie 9 punktów karnych, które zdobył w maju ubiegłego roku. Tym razem za szaleńczą jazdę zapłaci podwójnie, ponieważ zostanie ukarany zgodnie z zasadami recydywy.

Choć jest posiadaczem prawa jazdy zaledwie od roku, młody kierowca odmówił przyjęcia mandatu. Sprawa więc trafi do sądu. Policjanci jednak wstrzymali mu prawo jazdy za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym. Teraz 19-latek ma na swoim koncie łącznie 24 punkty karne. Aby odzyskać uprawnienia do kierowania, będzie musiał ponownie przystąpić do egzaminu na prawo jazdy.