Zajęcia z techniki string art dla dzieci w Filii nr 2 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko

Kiedy nadszedł czas na przygotowania do Świąt Wielkanocnych, Filia nr 2 Biblioteki Publicznej Gminy Kłodzko, znajdująca się w Krosnowicach, stała się miejscem ciekawych warsztatów. Młodzi czytelnicy mogli spróbować swoich sił w tworzeniu wielkanocnych ozdób metodą string art. Swoją wyobraźnię wykorzystywali do kreowania kształtów królików i pisanek za pomocą naciągniętych na desce nici lub sznurków.

Technika string art, choć wymaga dużej dawki kreatywności, stała się dla uczestników fascynującym zajęciem. Każdy z młodych artystów miał możliwość wyboru jednego z pięciu dostępnych szablonów. Stworzenie uroczych wielkanocnych figur zajączków i pisanek przyniosło wiele radości, a największym uznaniem cieszył się wzór przedstawiający królika.

Wielu uczestników przyznało, że najtrudniejszym etapem pracy było wbijanie gwoździ w deskę w celu stworzenia wzoru, który następnie pokrywany był kolorowymi sznurkami. Każde z dzieci miało swoje unikalne podejście do tego zadania – niektórzy wbijali więcej gwoździ, inni mniej. Różnorodność technik przejawiała się również w kolorystyce – jedni tworzyli jednobarwne postacie, inni zaś decydowali się na różnokolorowe kreacje. Dzięki temu, każda z powstałych prac była niepowtarzalna i wyjątkowa.