Odnowienie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kłodzku zakończone

Za nami jest już gruntowne odświeżenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie mieszczącego się przy ulicy Kościuszki w Kłodzku. Pracownicy kłodzkiego starostwa poinformowali za pośrednictwem mediów społecznościowych o zakończeniu działań remontowych.

Podczas przeprowadzanych prac renowacyjnych zadbano o estetykę i funkcjonalność całego budynku. Przebudowano korytarze, odświeżono przestrzenie biurowe poprzez odmalowanie ich, wymieniono podłogi oraz posadzki. Nie pominięto także schodów – wymienione zostały zużyte stopnie, a balustrady poddano procesowi czyszczenia i malowania. Dla wygody korzystających z budynku zamontowano dodatkowo poręcz prowadzącą z parteru na pierwsze piętro.

Niezwykle interesujące znalezisko udało się odkryć w trakcie przebudowy podłóg. Ukryte przez prawie 100 lat pod starą podłogą niemieckie gazety datowane na grudzień 1923 roku, ujrzały ponownie światło dzienne. Odzyskane fragmenty prasy zostały zabezpieczone, oprawione i teraz zdobią ściany jednego z biur, będąc swoistym pamiątkowym artefaktem historycznym.