Wprowadzanie w błąd seniorów przez kandydatów na radnych podczas zbierania podpisów poparcia

Posiadamy informacje sugerujące, że pewni aspirujący do stanowiska radnych podczas akcji zbierania podpisów na listy poparcia stosowali manipulacyjne praktyki. Szczególnie starsi obywatele byli wprowadzani w błąd i sugerowano im, że ich podpis na liście poparcia zobowiązuje do oddania głosu na danego kandydata w nadchodzących wyborach samorządowych.

Wybory samorządowe w 2024 roku nie były wolne od nieczystych zagrywek ze strony niektórych kandydatów do rady miejskiej oraz rady gminy Nowa Ruda. Te nieetyczne metody polegały na wprowadzaniu w błąd seniorów, którzy decydowali się podpisać listy poparcia kandydatów. Starsi obywatele byli przekonywani, że ich podpis obliguje ich do oddania głosu na konkretnego kandydata w dniu wyborów.

Analogiczna sytuacja dostrzeżona została także w przypadku przyjęcia od kandydata materiałów promocyjnych takich jak ulotki z prezentacją programu wyborczego. Kandydaci sugerowali, że przyjęcie takiego materiału oznacza zobowiązanie do oddania na nich głosu podczas wyborów samorządowych zaplanowanych na 7 kwietnia.