Wielkanocne Śniadanie dla mieszkańców Nowej Rudy zorganizowane przez Fundację Ratujmy Uśmiech Dziecka

W czwartek, dokładnie o godzinie 12:00, na Rynku w Nowej Rudzie miało miejsce tradycyjne Śniadanie Wielkanocne. Wydarzenie to było inicjatywą Fundacji Ratujmy Uśmiech Dziecka.

Do udziału w Śniadaniu Wielkanocnym, które odbyło się w Nowej Rudzie, zgromadziła się liczna grupa mieszkańców tego miasta oraz okolicznych terenów. Organizacją wydarzenia zajęła się Fundacja Ratujmy Uśmiech Dziecka, która do współpracy zaprosiła Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miejski w Nowej Rudzie.

Na początku wydarzenia zebranych powitał Stanisław Kołacki, prezes Fundacji. Następnie mikrofon przejęli burmistrz Nowej Rudy, Tomasz Kiliński oraz ks. Andrzej Franków, proboszcz parafii św. Mikołaja, którzy skierowali do obecnych serdeczne życzenia świąteczne.

Uczestnicy śniadania, przede wszystkim mieszkańcy Nowej Rudy, mogli posmakować wielu tradycyjnych potraw świątecznych. Na stole znalazło się m.in. ciepły barszcz biały z wkładką, bigos oraz oczywiście jajka. Nie zabrakło także słodkości, jak ciasta, a do picia podawano kawę i herbatę.

Prezes Fundacji, Stanisław Kołacki, wyjaśnił, że celem tej, już piątej edycji Śniadania Wielkanocnego, jest zapewnienie mieszkańcom momentu oddechu od codziennych trosk i umożliwienie nawiązania kontaktów między sobą w tym wyjątkowym przedświątecznym czasie. Przyznał, że dla niektórych uczestników to także okazja do skosztowania gorącego świątecznego dania, którego mogą nie mieć okazji zjeść w domu.

Zadowolenie prezesa wywołała nie tylko sprzyjająca pogoda, ale też obecność pana burmistrza i księdza proboszcza, którzy skierowali do zebranych piękne życzenia świąteczne – podkreślił Kołacki.