Strach i napięcie wśród pasażerów autobusu komunikacji zastępczej na Dolnym Śląsku

Podróżujący autobusem komunikacji zastępczej Kolei Dolnośląskich doznali chwili przerażenia, kiedy ich pojazd musiał nagle zjechać z drogi, aby uniknąć czołowego uderzenia w nadjeżdżające audi. Manewr ten skończył się jednak wypadnięciem autobusu do przydrożnego rowu.

Zaistniałe wydarzenie miało miejsce na drodze powiatowej numer 3149D – dokładnie między miejscowościami Dzbanów a Ożarami, 25 września, około godziny 12:40. Pierwsze raporty sugerowały, że kierowca autobusu próbował uniknąć nieuchronnego zderzenia z samochodem osobowym audi, który niespodziewanie próbował wyprzedzić volkswagena busa jadącego przed nim. Niestety, manewr ratunkowy zakończył się przewróceniem autobusu na bok po wypadnięciu do rowu.

Autobus komunikacji zastępczej Kolei Dolnośląskich transportował tego dnia 21 pasażerów oraz kierowcę. Choć większość podróżnych mogła opuścić pojazd o własnych siłach i nie odniosła obrażeń, konieczna była interwencja straży pożarnej w celu uwolnienia dwóch uwięzionych pasażerów. Działania ratunkowe polegały na rozbiciu szyby w autobusie, aby uzyskać dostęp do poszkodowanych. Kobieta, która doznała najpoważniejszych obrażeń, została ewakuowana za pomocą noszy i przekazana pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego.