Wielkie emocje na Zawodach Sportowo-Pożarniczych Młodzieży w Polanicy-Zdroju

Minioną sobotę, miasto uzdrowiskowe Polanica-Zdrój stało się areną Zawodów Sportowo – Pożarniczych, w których rywalizowały Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP) z powiatu kłodzkiego.

Terenem zawodów, które odbyły się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Polanicy-Zdroju, było boisko, na którym stanęło do rywalizacji aż 11 drużyn MDP.
Czekały na nich niełatwe konkurencje, które miały na celu sprawdzić ich umiejętności pożarnicze.

Pierwszy z zadań polegał na rozwinięciu bojowym – budowaniu linii gaśniczej i strącaniu przeszkód strumieniem wody. Natomiast druga próba to bieg sztafetowy przebiegający przez tor przeszkód. Te konkurencje dostarczały młodym strażakom nie tylko emocji, ale też praktycznych umiejętności, które mogą okazać się przydatne w przyszłości podczas prawdziwych akcji ratowniczych.

Dodatkową dawkę emocji widzom dostarczyła prezentacja sześciu Dziecięcych Drużyn Pożarniczych, które zaprezentowały swoje umiejętności przed zgromadzoną publicznością. Najmłodsi mogli na własnej skórze poczuć, jakie emocje towarzyszą strażackim technikom podczas wykonywania swojego niebezpiecznego zawodu.