Polanica-Zdrój na mapie dolnośląskiego – co warto wiedzieć?

Uzdrowisko Polanica-Zdrój cieszy się duża popularnością wśród seniorów, którzy znajdują czas na to, aby podleczyć swoje zdrowie. Znaleźć je można u podnóża Piekielnej Góry. Dojazd do uzdrowiska nie powinien stanowić dla nikogo problemu. Zarówno – jeżeli chodzi o komunikację miejską, jak również podróż własnym środkiem transportu.

Jakie atrakcje Polanicy-Zdrój wyróżniają się na tle całego województwa dolnośląskiego?

Polanica-Zdrój to miejscowość ulokowana w Górach Stołowych. Jest to więc idealna baza wypadowa dla miłośników wędrówek po szlakach górskich. Nie tylko, jeżeli mowa jest o seniorach, chcących podreperować swoje zdrowie, ale o każdej innej osobie. Południowa część miasta znajduje się bliżej Gór Bystrzyckich, co też stanowić będzie nie lada gratkę dla turystów.

Zdecydowaną zaletą Polanicy są wody mineralne, jakie można popijać w parku zdrojowym, znajdującym się w centrum

Źródła udostępnione zostały w parku, jaki stanowi doskonały pretekst do tego, aby odbyć długi spacer, korzystając co jakiś czas z ławeczek rozmieszczonych wzdłuż alejek. Dostęp do źródeł możliwy jest w samym domu zdrojowym, jaki zaprasza wszystkich turystów.

Po raz pierwszy o Polanicy można było usłyszeć w 1347 roku. Właściwie, to należy sprecyzować, że to właśnie z tego roku pochodzi pierwszy wpis odnoszący się do tej miejscowości. Samo uzdrowisko zaczęło dopiero rozwijać się pod koniec XIX w. Wtedy to lekarze zorientowali się, że wody borowinowe występujące w tym regionie, mogą być wykorzystywane do celów leczniczych. Prawdziwy „bum” na to uzdrowisko nastąpiło dopiero wtedy, kiedy została założona kolej, która połączyła to miasto z Kłodzkiem, a także z pobliskimi Dusznikami-Zdrój.