Polanica-Zdrój zaczyna nową inwestycję: budowę odkrytego basenu dzięki środkom z Polskiego Ładu

Niedawno rozpoczęto realizację ambitnego projektu w Polanicy-Zdroju, którego celem jest budowa odkrytego basenu. Prace, które właśnie się rozpoczęły, mają potrwać do czerwca 2024 roku, co daje mieszkańcom i turystom nadzieję na możliwość korzystania z nowego obiektu już podczas wakacji w przyszłym roku.

Środki na tę długo oczekiwaną przez społeczność lokalną inwestycję zostały pozyskane z rządowego programu Polski Ład. Przedmiotem modernizacji jest miejskie kąpielisko przy ulicy Sportowej, które nie było eksploatowane od powodzi 1998 roku. Całościowy koszt projektu szacowany jest na około 17 milionów złotych, z czego prawie 12 milionów będzie stanowiło dofinansowanie z programu Polski Ład, a pozostałe 5 milionów to wkład własny gminy.

W skład planowanego obiektu wejdą różne atrakcje dla użytkowników. W ramach inwestycji zostaną stworzone liczne niecki – największa z nich zajmie powierzchnię 0,5 hektara. Pozostałe będą przeznaczone na basen pływacki o długości 25 metrów, basen dla dzieci, brodzik oraz wodny plac zabaw wyposażony w zjeżdżalnie. Ponadto powstaną dwa budynki, które pomieszczą szatnie, miejsce dla ratowników oraz restaurację.