Polanica-Zdrój: Rozpoczyna się nabór do nowego żłobka miejskiego i przedszkola

Polanica-Zdrój z radością ogłasza powrót instytucji, która przez lata nie była obecna na jego mapie – żłobka miejskiego. Proces rekrutacji najmłodszych mieszkańców do nowo powstałego żłobka właśnie się rozpoczął.

Zakończenie inwestycji o dużym znaczeniu dla lokalnej społeczności jest na wyciągnięcie ręki. Chodzi tu o budowę kompleksu, który będzie łączył funkcje żłobka i przedszkola. Ten nowy obiekt został wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 2, co pozwoliło na stworzenie spójnego zespołu szkolno-przedszkolnego. Planowana data uruchomienia tego kompleksu to początek nadchodzącego roku, a tym samym nadszedł czas na przyjmowanie zgłoszeń do żłobka, który oferuje 24 miejsca. Z tego powodu, stanowiska pracy zostaną oferowane dla siedmiu osób.

Burmistrz kurortu, Mateusz Jellin, informuje o planach na przyszłość dotyczących przedszkola. – Docelowo, chcemy umożliwić opiekę dla stu dzieci w naszym przedszkolu, co jest wynikiem zmiany naszych pierwotnych założeń. To oznacza, że wszystkie grupy dzieci z obecnego przedszkola będą mogły się przenieść do nowego budynku. Obecnie wykorzystywany budynek przedszkola będzie wystawiony na sprzedaż – mówi burmistrz.