Podróże z Wrocławia na Dolny Śląsk stają się łatwiejsze dzięki modernizacji Drogi Krajowej nr 8

Podróżni korzystający z trasy z Wrocławia do rejonu Dolnego Śląska, w szczególności do takich popularnych miejscowości jak Kudowa-Zdrój czy Polanica-Zdrój, mają powody do zadowolenia. Otóż Drogę Krajową nr 8, potocznie nazywaną „ósemką”, planuje się przekształcić w trasę szybkiego ruchu. Proces jest już na tyle zaawansowany, że można rozpocząć prace budowlane na trzech z sześciu odcinków tej drogi.

Znakomicie wróżąca przyszłość dla podróżujących na Ziemię Kłodzką wiadomość nadeszła po podpisaniu umów z wykonawcami zadania polegającego na budowie pierwszego odcinka nowej trasy S8. Ten odcinek będzie się rozciągał między Kobierzycami a Łagiewnikami.

Podczas wyboru wykonawców spośród 37 zgłoszonych kandydatów, GDDKiA wyłoniła trzech najlepszych, którzy niebawem rozpoczną prace nad tym ambitnym projektem. Podpisanie umów otworzyło drogę do przekształcenia dotychczasowej „ósemki” w trasę szybkiego ruchu.

Nie tylko skróci to czas podróży, ale także zwiększy komfort podróżujących. Nowa trasa o długości 32,5 km pozwoli na pokonanie danego odcinka w około 15 minut. Co więcej, droga będzie bezpośrednio połączona z obwodnicą Wrocławia, co zapewni bardziej płynne i wygodne połączenie na południe – komentuje Lidia Markowska, dyrektor wrocławskiego oddziału GDDKiA, w rozmowie z Radiem Wrocław.