Polanica-Zdrój promuje się na imprezie "Dzień Polski w ogrodach" w sercu Pragi

Za sprawą wydarzenia znanego jako „Dzień Polski w ogrodach”, które odbyło się w Pradze, Polanica-Zdrój miała okazję pokazać swoje uroki i atrakcje mieszkańcom Czech. Stoisko naszego uzdrowiska spotkało się z ogromnym zainteresowaniem ze strony gości, którzy mieli szansę na bliższe zapoznanie się z tym, co Polanica-Zdrój ma do zaoferowania turystom. Dodatkowo, propozycja zabawy ze strony Muzeum Papiernictwa z pewnością wpłynęła na pozytywne odbiór naszego miasta.

Wydarzenie to miało miejsce w sobotę 15 czerwca. Za organizację odpowiedzialny był Instytut Polski działający w Pradze, który współpracował przy tym projekcie z Dolnośląską Organizacją Turystyczną. Impreza odbyła się w prestiżowej lokalizacji – u stóp Hradczan, czyli praskiego Zamku, konkretnie w ogrodach polskiej ambasady na terenie Czech. Wsparcia udzielił również ambasador RP w Czechach, Mateusz Gniazdowski.

Ambasador wyraził nadzieję, że takie inicjatywy przyczynią się do zwiększenia zainteresowania Czechów Polanicą-Zdrój. „Wysyłamy do nich zaproszenia i mam nadzieję, że kiedyś zareagują” – skomentował Gniazdowski.