Aktywne wakacje – atrakcje dla dzieci w Polanicy Zdrój

Miasteczko turystyczne i jedno z najbardziej znanych uzdrowisk znajdujące się w województwie dolnośląskim. Otoczone malowniczymi miastami, w których można oddać się relaksacyjnym spacerom i odpoczynkowi.

Taka właśnie jest Polanica-Zdrój. Błędnie kojarzona jedynie z sanatoriami, ponieważ niejednego może zaskoczyć atrakcjami dostosowanymi do dzieci. Jest to zatem idealne miasto do spędzenia weekendu czy tygodnia całą rodziną.

Najpopularniejsze atrakcje dla dzieci w Polanicy Zdrój

  • Letni tor saneczkowy Góralka to idealny przystanek dla dużych i małych. Do dyspozycji ponad 450 metrów zjazdu na sankach, podziwiając panoramę miasta. Na torze można rozpędzić prędkość do 40 km/h, dlatego mniejsze dzieci powinny być pod opieką starszego opiekuna.
  • Czekając na swoją kolej na tor saneczkowy, dzieci mogą skorzystać z parku linowego. To atrakcja stworzona z myślą o dzieciach mających dużo energii i lubiących przeszkody.
  • Będąc w Parku Zdrojowym, warto poczekać na odjazd kolejki turystycznej. Nie sposób ją przegapić – jest w kolorze czerwonym i na przodzie ma naklejone oczy, które sprawiają, że zainteresuje każde dziecko. Przejazd gwarantuje poznanie najważniejszych punktów w mieście. Trwa około pół godziny, dlatego idealnie sprawdza się na dziecięcą przejażdżkę.
  • Kolorowe i pełne miejsca do zabawy miejsce, czyli FunPark Polanica zainteresuje każdego. 14 ciekawych atrakcji znajdujących się na 7500m2 sprawi, że czas wolny będzie niezapomniany. Duże dmuchane zjeżdżalnie, piaskownice czy place zabaw, to miejsce nie wie, co to znaczy nuda.
  • Warto poznać wszystkie zakamarki Parku Zdrojowego, ponieważ można natknąć się tam na rzeźbę Niedźwiedzia Polarnego, którą postawiono tam w 1910 roku.