Polanica Zdrój – atrakcje przyrodniczo-turystyczne inne niż uzdrowisko

Polanica Zdrój kojarzona jest ze SPA oraz ośrodkami rehabilitacyjnymi. Oprócz parku zdrojowego oraz uroczych sanatoriów jest ona również idealną bazą wypadową dla fanów wycieczek górskich. To świetne miejsce z wieloma atrakcjami dla dorosłych i dzieci.

Góry stołowe i Polanica-Zdrój – warto zobaczyć

Góry stołowe to aż 63 km2 lasów, skał i pięknych gór, które wypiętrzyły się miliony lat temu. Ich niezwykły kształt właśnie w formie stołu, zachwyca turystów z całego świata. Na terenie parku narodowego można cieszyć się pięknym trasami widokowymi, ale również trasami dla rowerzystów i narciarzy biegowych. Góry stołowe mają więc wiele do zaoferowania, nie tylko latem.

Błędne skały w Polanicy

Skalne miasto znajduje się pod granicą z Czechami, około 5 km od Kudowy Zdroju. To niezwykłe miejsce sprawia, że na nowo odkryjemy polskie góry. Skały tworzą tam niezwykłe kształty, przypominające bramy i ściany. Ta niezwykła atrakcja dostępna jest cały rok. Ze względu na ogromną ilość turystów władze parku narodowego zdecydowały, by wprowadzić pewne limity na szlaku. Warto więc wybrać się tam poza sezonem wakacyjnym.

Polanica Zdrój i Muzeum żaby

Dla fanów niezwykłych miejsc i muzeów na pewno idealnym miejscem będzie Muzeum Żaby. Znajduje się ono przy Polanicy w Kudowie Zdroju. Zebrane tam eksponaty to żaby wykonane z filcu, ceramiki, a nawet szkła.

Polanica Resort&Spa

Po wyczerpującym dniu warto się zrelaksować. Dobrym miejscem będzie SPA Polanica resort&spa, które w swojej ofercie posiada m.in. krytą pływalnię, zabiegi masażu oraz pielęgnacyjne. Są one dostępne dla gości hotelowych, ale z basenu mogą korzystać również turyści posiadający nocleg w innym miejscu.

One thought on “Polanica Zdrój – atrakcje przyrodniczo-turystyczne inne niż uzdrowisko

Dodaj komentarz