Park Zdrojowy w Polanicy – kawałek raju na ziemi

Park Zdrojowy w dolnośląskiej Polanicy Zdrój to 12 hektarów czystego piękna. Swą urodą oczaruje nawet tych, którzy nie mają zwyczaju przechadzać się po parkach. Ten zielony przybytek to centralna część miasteczka oraz jego wielka chluba.

Park w Polanicy, który wprawi w zachwyt 

Jest podzielony na pięć części: Park centralny, Park Leśny, Park Józefa, Park Szachowy oraz Park wokół Sanatorium Kardiologicznego. Jego wyjątkowość potwierdza wpis do rejestru zabytków oraz odgłosy zachwytu odwiedzających go turystów. Pięknie zadbany stanowi niemal inny, niezwykle kolorowy wymiar, w którym każdy spacerowicz z przyjemnością się zanurza. Park Zdrojowy w Polanicy można porównać do kobiety, ponieważ nieustannie się zmienia. To za sprawą wielu gatunków drzew, krzewów oraz kwiatów, w tym licznych okazów pochodzących z innych kontynentów. Z całą pewnością park jest żywym organizmem, a w jego krwioobiegu płynie życiodajna woda z mineralnych źródeł.

Nie tylko roślinność w Parku Zdrojowym w Polanicy

Piękno Parku Zdrojowego nie polega jednak tylko na roślinności. Na jego terenie znajdziemy liczne cieki wodne oraz fantastyczną małą architekturę. Przy zachwycającej promenadzie w Parku Centralnym znajduje się niezwykła, sięgająca kilkunastu metrów fontanna, która jest podświetlana od maja do września w rytm muzyki. W pobliżu Pijalni znajdziemy wielką drewnianą muszlę koncertową, gdzie często odbywają się koncerty oraz dancingi na świeżym powietrzu. Park Szachowy zaś uraczy nas partyjką wielkoformatowych szachów, których figury mierzą aż 1,4m.

Park Zdrojowy otoczony jest pięknymi zabytkami zbudowanymi w w stylu klasycystycznym, często z elementami secesji.

Podczas spaceru warto do nich wstąpić, bądź chociaż zwrócić na nie uwagę:

  • Dom Zdrojowy „Wielka Pieniawa”
  • Teatr Zdrojowy
  • Pijalnia
  • Hala Spacerowa

Jak przystało na poważne uzdrowisko, dolnośląska Polanica może się pochwalić Parkiem Zdrojowym z prawdziwego zdarzenia. To fantastyczne miejsce jest żelaznym punktem na liście wszystkich odwiedzających ten uroczy kurort.