Nielegalna migracja czy błąd obserwacji? Kontrowersyjny filmik z Głuszycy

Alarmujące doniesienia o potencjalnych nielegalnych migrantach przekraczających granicę i docierających do powiatu wałbrzyskiego wywołał pewien filmik w sieci. Materiał, autorstwa kierowcy przejeżdżającego przez Głuszycę, szybko zdobył popularność, wzbudzając liczne reakcje. Czy rzeczywiście mieliśmy do czynienia z nielegalnym przekroczeniem granicy, czy może była to jedynie niefortunna pomyłka?

Twórca nagrania był głęboko przekonany, że na swoim filmie uchwycił grupę nielegalnych migrantów, którzy przemierzali tereny Głuszycy. „Głuszyca woj. Dolnośląskie. Migrują „lekarze i prawnicy…” ciekawe gdzie nasze służby” – komentował sytuację internauta. Wkrótce po publikacji filmu odezwało się mnóstwo osób – zdecydowana większość komentarzy podkreślała zaniepokojenie sytuacją.

W efekcie, film dotarł do wałbrzyskiej policji i straży granicznej, które otrzymały zawiadomienia o potencjalnych nielegalnych migrantach. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu potwierdził, że informacje dotyczące filmu wpłynęły do nich dopiero w dniu następnym po jego nakręceniu. Ten sam fakt został również potwierdzony przez porucznika Pawła Biskupika z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.