Pijany kierowca z Polanicy-Zdroju w rękach policji

Policja zatrzymała 48-letniego mężczyznę, który prowadził samochód w stanie nietrzeźwości. Jechał po środku drogi, co zwróciło uwagę stróżów prawa. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie aż 3,19 promila alkoholu. W dodatku, jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna miał na swoim koncie cztery sądowe zakazy prowadzenia pojazdów i był osobą poszukiwaną listem gończym.

Zdarzenie miało miejsce podczas nocnej służby w Polanicy-Zdroju. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego kłodzkiej komendy zauważyli samochód poruszający się niestabilnie, raz skręcający w lewo, raz w prawo. Postanowili natychmiast zainterweniować, aby uniemożliwić kierowcy dalsze przemieszczanie.

Pijany 48-latek został natychmiast zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty jazdy pod wpływem alkoholu i nieprzestrzegania zakazów sądowych dotyczących kierowania pojazdami mechanicznymi. Sąd skazał go na rok pozbawienia wolności, dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz nałożył grzywnę w wysokości 10 tys. zł, którą miał wpłacić na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej.