Pierwszy krok do bezpiecznej podróży: Rozpoczęcie budowy drogi ekspresowej S8 Wrocław – Kłodzko

W związku z nieustającym dążeniem do poprawy bezpieczeństwa i komfortu podróżowania, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podjęła decyzję o rozpoczęciu budowy nowej drogi ekspresowej S8 łączącej Wrocław z Kłodzkiem. Ta decyzja stanowi ważny punkt zwrotny w realizacji projektu, który ma na celu zmniejszenie liczby wypadków na tej jednej z najbardziej niebezpiecznych tras Dolnego Śląska. Obecne połączenie za pomocą drogi krajowej nr 8 jest miejscem wielu tragicznych incydentów drogowych każdego roku.

Budowa nowej trasy, mającej długość 87 kilometrów, została podzielona na kilka etapów. Pierwszym z nich będzie odcinek prowadzący od Wrocławia do Łagiewnik, o długości prawie 33 kilometrów. Ten kluczowy fragment trasy został dodatkowo podzielony na trzy mniejsze części:

Pierwszy fragment, Kobierzyce Północ – Kobierzyce Południe, będzie miał około 7,5 kilometra długości. Drugi odcinek, od Kobierzyc Południe do Jordanowa Śląskiego, będzie liczył około 13,8 kilometra. Ostatni segment trasy, od Jordanowa Śląskiego do Łagiewnik Zachód, zostanie wybudowany na długości około 11,2 kilometra.

Choć nie wiadomo na razie, kiedy dokładnie rozpoczną się prace budowlane i kiedy nową drogą pojadą pierwsi kierowcy, wybór pierwszych wykonawców jest zdecydowanie pozytywnym sygnałem w kierunku przyszłych zmian.