Kwintet Cracow Golden i ich wędrówka przez świat muzyki polskiej

Zróżnicowany i unikalny repertuar Kwintetu Cracow Golden obejmuje utwory muzyczne z wielu epok, począwszy od klasycyzmu aż do współczesności. Przygotowują interpretacje dzieł wybitnych kompozytorów, jak chociażby W. A. Mozarta, C. Nielsena, J. Iberta, S. Barbera czy G. Ligetiego, ale specjalizują się także w wykonawstwie oraz promocji muzyki rodem z Polski.

Program muzyczny został starannie opracowany i przygotowany na Międzynarodowy Konkurs Muzyki Polskiej imienia Stanisława Moniuszki w Rzeszowie. Skupiają się na promowaniu twórczości znakomitych polskich kompozytorów, nie zapominając o utworach mniej znanych lub rzadziej prezentowanych publiczności. Cracow Golden Quintet bierze również aktywny udział w pierwszych nagraniach utworów z XX i XXI wieku.

Wysoki poziom artystyczny zespołu został doceniony zarówno w kraju, jak i za granicą, o czym świadczy wiele zdobytych nagród. Najnowszym osiągnięciem kwintetu było wydanie debiutanckiego albumu z polską muzyką w 2020 roku, który zdobył nominację do prestiżowych nagród Akademii Fonograficznej FRYDERYK 2021 w kategorii Album Roku Muzyka Kameralna.

Rok 2021 to dla zespołu czas nowych wyzwań i współpracy z pianistą i kompozytorem Aleksandrem Dębiczem. Owocem tej współpracy jest płyta wydana we wrześniu 2022 roku, na której można usłyszeć utwory grane przez pianistę we współpracy z Kwintetem.