Występ Cracow Golden Quintet na Dolnośląskim Festiwalu Muzycznym w Polanicy-Zdroju

W ramach Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego, który odbywał się w Polanicy-Zdroju, zorganizowano koncert znakomitego zespołu Cracow Golden Quintet. Wydarzenie to miało miejsce w świątyni pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Pokoju. Była to okazja do posłuchania muzyki klasycznego kwintetu dętego drewnianego.

Skład zespołu prezentował się następująco: Małgorzata Wygoda grała na fagocie, Natalia Jarząbek wystąpiła z fletem, rolę oboistki pełnił Kamil Kuc, Konrad Gołda grał na waltorni, a Tomasz Sowa wybrał klarnet jako swój instrument. Wspólnie stworzyli niesamowitą atmosferę i dostarczyli publiczności wiele muzycznych emocji.

Zespół zaprezentował utwory takich kompozytorów jak Franz Danzi, Jacques Ibert, Romuald Twardowski, Robert Muczyński oraz Witold Lutosławski. Ich interpretacje były pełne pasji i profesjonalizmu.

Koncert grupy Cracow Golden Quintet został zorganizowany w ramach XI edycji Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego o nazwie „Ponad szczytami cisza”. Wydarzenie to miało honorowego patrona, był nim poseł na sejm Marcin Gwoździk oraz burmistrz Polanicy-Zdroju Mateusz Jellin.