Dlaczego warto odwiedzić uzdrowisko Polanica-Zdrój?

Polanica-Zdrój to jedna z ciekawszych miejscowości zarówno na mapie Dolnego Śląska, jak i również polskich uzdrowisk. Nie każdy jednak wie, na jakie atrakcje może liczyć odwiedzający ją turyści- a jest ich całkiem sporo.

Dlatego też, wychodząc naprzeciw waszym pytaniom, postanowiliśmy sprawdzić, dlaczego warto odwiedzić Polanicę-Zdrój, oraz na jakie atrakcje można liczyć w tym jakże ciekawym uzdrowisku.

Po pierwsze pijalnia wód w Polanicy-Zdrój

Do najważniejszych atrakcji Polanicy-Zdrój należą park zdrojowy oraz znajdująca się tuż obok pijalnia wód mineralnych.

To tutaj, w przepięknym budynku pochodzącym z I połowy XX wieku możecie skosztować bijących kilkadziesiąt metrów pod ziemią leczniczych wód mineralnych, takich jak chociażby Wielka Pieniawa- dzięki unikalnej zawartości mikro i makro elementów pomaga ona między innymi w procesach trawiennych, oraz leczeniu różnego rodzaju schorzeń układu trawiennego. Biją tutaj również źródła popularnej wody „Staropolanka”, a w pobliżu znajduje się tetr zdrojowy, odbywają się różnorakie spektakle i koncerty.

Drugi argument – Park zdrojowy w Polanicy

Jest to przepiękny park w stylu francuskim, zajmujący niecałe 13 hektarów powierzchni. Jego główna aleja ciągnie się od pijalni wód, aż do pomnika Adama Mickiewicza.

Natomiast jeżeli chodzi o rośliny rosnące na jego terenie, to możemy tu spotkać lipy, klony, graby, jarzęby, kasztanowce, jesiony oraz co najciekawsze, przepieknie kwitnące różaneczniki- w tym celu najlepiej jest odwiedzić Polanicę-Zdrój w Maju, kiedy z jednej strony przepięknie kwitnie wiele roślin, z drugiej zaś strony nasze spacery parkowymi alejkami umilą nam ptasie śpiewy licznie występujących tu gatunków.

One thought on “Dlaczego warto odwiedzić uzdrowisko Polanica-Zdrój?

Dodaj komentarz