Zderzenie lawety z samochodem osobowym na drodze do Kudowy Zdroju powoduje utrudnienia w ruchu

Sytuacja komunikacyjna uległa skomplikowaniu na 15. kilometrze drogi prowadzącej do Kudowy Zdroju. To właśnie tam, na fragmencie trasy pomiędzy węzłem oznaczonym jako Stadion a obszarem nazwanym Lotnisko, doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego.

W wyniku nieoczekiwanego zdarzenia pojazd osobowy kolidował z lawetą. Ta ostatnia przewoziła wówczas kilka pojazdów, które w wyniku kolizji wpadły na jezdnię. Niespodziewane wydarzenia spowodowały obrażenia u jednego z uczestników ruchu drogowego.

Bezpośrednio po incydencie na miejscu zjawili się przedstawiciele wszystkich odpowiednich służb. Wszystkie straże pożarne będące na miejscu zdarzenia podejmują działania mające na celu jak najszybsze usunięcie z dróg wszelkich fragmentów pojazdów, by przywrócić normalny ruch. Jednakże obecnie tylko jeden z trzech pasów jest dostępny dla ruchu.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) przewiduje, że utrudnienia w ruchu drogowym potrwają co najmniej 3 godziny. Powstały korek, utrudniający poruszanie się w kierunku Kudowy-Zdroju i autostrady, rozciąga się już na długość 3 kilometrów.