Uczennica z Polanicy-Zdroju promuje Dolny Śląsk w spocie na Gitarowy Rekord Świata

Jedna z uczennic Szkoły Podstawowej nr 2 im. Żołnierzy z Monte Cassino w Polanicy-Zdroju, Julia Szczurek, ma zaszczyt uczestniczyć w filmie promocyjnym Dolnego Śląska i niezwykłego wydarzenia muzycznego – próby ustanowienia rekordu Guinessa w jednoczesnym graniu na gitarze utworu „Hey Joe”.

Gitarowy Rekord Świata to coroczne wydarzenie muzyczne, które ma miejsce na początku maja we Wrocławiu. Cieszy się ono popularnością wśród gitarzystów, którzy z entuzjazmem wykonują razem hit Jimmiego Hendriksa „Hey Joe”. W tym roku wspólnie zagrało go aż 7957 gitarzystów.

W rozgłoszeniu informacji o tym niecodziennym wydarzeniu oraz promocji Dolnego Śląska, pomaga film promocyjny. Jednym z jego bohaterów jest właśnie Julia Szczurek z Polanicy-Zdroju, która zakwalifikowała się do udziału w nim razem ze swoim ojcem. W filmie reprezentuje ona nie tylko swoje rodzinne miasto Polanicę, ale być może również cały powiat kłodzki.

W filmie promocyjnym, obok młodej gitarzystki, pojawia się również znany muzyk – Leszek Cichoński. To on, jako wybitny gitarzysta, wokalista i kompozytor, jest pomysłodawcą Gitarowego Rekordu Świata.