Obchody 50-lecia Towarzystwa Miłośników Polanicy

W roku 2021, Towarzystwo Miłośników Polanicy obchodzi ważny jubileusz – pół wieku swojego istnienia. W piątkowy wieczór odbyła się uroczysta gala w Teatrze Zdrojowym, która była okazją do spojrzenia w przeszłość, podziękowania najbardziej aktywnym członkom i osobom wspierającym towarzystwo, a także do zapewnienia porcji kulturalnych atrakcji.

Przez ostatnie 50 lat, Polanica-Zdrój mogła pochwalić się swoim towarzystwem, które zrzeszało osoby zafascynowane tym miejscem. Niejeden z członków nie krył swojej miłości do tego malowniczego kurortu i postanowił zrobić coś więcej, żeby nie tylko zachować jego unikalny charakter, ale także sprawić, żeby nie zatrzymał się w miejscu i dalej się rozwijał. Te intencje zostały potwierdzone podczas uroczystości jubileuszowych przez prezesa Towarzystwa Miłośników Polanicy, Edwarda Wojciechowskiego.

Gala odbyła się 27. dnia miesiąca bieżącego w Teatrze Zdrojowym. Zarówno burmistrz Mateusz Jellin, przewodnicząca Rady Miejskiej Polanica-Zdroju Marlena Runiewicz-Wac, wiceburmistrzyni Agata Winnicka, jak i wielu innych gości, członków oraz sympatyków organizacji, uczestniczyło w wydarzeniu. Prezes Wojciechowski przypomniał zebranym o działaniach podejmowanych przez Towarzystwo przez ostatnie pięć dekad.