W Polanicy-Zdroju odbędzie się konferencja na temat profilaktyki problemowych zachowań u dzieci i młodzieży

Konferencja lokalna pod tytułem „Profilaktyka zachowań problemowych dzieci i młodzieży – rekomendacje do działań profilaktycznych”, do której udziału zapraszają Ośrodek Pomocy Społecznej z Polanicy-Zdroju oraz Fundacja Instytut Nowej Kultury w Warszawie, jest wydarzeniem cieszącym się dużym zainteresowaniem. Wydarzenie to jest organizowane specjalnie dla osób, które są zainteresowane podejmowaniem działań profilaktycznych.

Spotkanie odbędzie się we wtorek, 7 listopada, w Teatrze Zdrojowym w Polanicy-Zdroju. Program konferencji obejmuje wiele interesujących tematów – od wartości programów profilaktycznych, poprzez sport jako sposób zapobiegania ryzykownym zachowaniom, aż po aktualne rekomendacje dla klubów sportowych i nauczycieli wychowania fizycznego. Wśród omawianych tematów znajdzie się również prezentacja projektu badawczego „FYFA – Focus on Youth, Football and Alcohol”, którego celem jest zwrócenie uwagi na rolę trenera w wychowaniu dzieci i młodzieży.

Jednym z najważniejszych punktów konferencji będzie prezentacja projektu podnoszenia efektywności gminnych programów: Porozumienie. Skuteczny Samorząd – Efektywna Profilaktyka. W trakcie konferencji odbędzie się również ceremonia wręczenia tytułu i certyfikatu „Gmina Promująca Profilaktykę Uzależnień” dla Gminy Polanica-Zdrój.