Triumf młodej cyklistki: Alicja Matuła zdobywa złoto w Mistrzostwach Polski

Młoda sportsmenka z Nowej Rudy o imieniu Alicja Matuła, która jest członkiem Warszawskiego Klubu Sportowego, w minioną niedzielę triumfowała w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w Łukowicy, gdzie zdobyła złoty krążek.

Alicja, będąca uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Nowej Rudzie, od najmłodszych lat wykazywała wielkie zamiłowanie do sportu i aktywności na świeżym powietrzu. Jej pierwszym wyborem dyscypliny sportowej były sztuki walki, a konkretnie karate KYOKUSHIN, które trenowała pod czujnym okiem zawodnika i trenera Krzysztofa Kornackiego w klubie sportowym w Nowej Rudzie. Dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu, Alicja mogła poszczycić się licznymi sukcesami sportowymi.

W początkowym okresie jej startów w zawodach kolarskich, kiedy jeszcze nie posiadała licencji Polskiego Związku Kolarskiego, została Mistrzem Dolnego Śląska Szkółek Kolarskich MTB. W 2018 roku dołączyła do klubu „UKS Centrum Spedycja Pawbud Nowa Ruda” i zaczęła rywalizować jako licencjonowany zawodnik w kategorii „żakinia”. Tam poznała trenera Jarosława Englera, który pomógł jej dalej rozwijać umiejętności. W tym samym roku zdobyła tytuł Mistrza Dolnego Śląska w kolarstwie górskim MTB XC oraz wygrała dwie konkurencje Pucharu Polski MTB XCO, które miały miejsce w Wałbrzychu i Boguszowie Gorcach.