Święto Strażaka i Straży Granicznej obchodzone w Radkowie z udziałem lokalnych władz i strażaków

Dzień Strażaka, który przypadł na sobotę, został uroczyście obchodzony w Radkowie. W tym roku wyjątkowo dołączono do niego obchody Święta Straży Granicznej.

Zaczęło się od Mszy św. w kościele pod wezwaniem św. Doroty w Radkowie, a później na rynek radkowski przemaszerowali poczty sztandarowe przy dźwiękach orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia. W trakcie uroczystego apelu wręczono medale, odznaki, a także służbowe awanse.

Jeden ze strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej (KP PSP) w Kłodzku został odznaczony Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył Srebrną Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” dla trzech strażaków z KP PSP w Kłodzku.

Wśród uhonorowanych znajdowało się również 8 członków Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu kłodzkiego, którzy otrzymali Odznakę św. Floriana „Zasłużony dla Społeczności Lokalnej” nadaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.