Polanica-Zdrój: 10. Festiwal Marii Czubaszek i Wojtka Karolaka „Cały Kazio”

Zapraszamy do świętowania niezwykłego jubileuszu! W dniach od 6 do 8 października, malownicza Polanica-Zdrój przemieni się w oazę kultury podczas dziesiątej edycji Festiwalu Marii Czubaszek i Wojtka Karolaka, znanego również jako „Cały Kazio”. Ta wyjątkowa dekada przepełniona jest niesamowitymi doświadczeniami kulturalnymi, które miały miejsce w samym sercu regionu Dolnego Śląska. W trakcie festiwalowych dni, gwiazdy polskiej sceny spotkają się, tworząc atmosferę pełną radości i uśmiechu.

Tegoroczny, jubileuszowy rok, obfituje w różnorodny program artystyczny, który zaspokoi gusta każdego uczestnika. Na przybyłych czekają muzyczne koncerty znanych wykonawców, pokazy młodych talentów, ekspozycje sztuki, literackie spotkania autorskie, projekcje filmowe oraz wiele dodatkowych atrakcji kulturalnych. Festiwal służy zarówno publiczności, jak i początkującym artystom, stając się platformą do inspiracji i rozwoju.

Pewne tajemnice związane z wydarzeniem ujawnia jego twórca, znany dziennikarz muzyczny Hirek Wrona: – Podczas trwania imprezy poznamy między innymi prawdę o Pani Joli, która pojawiła się pod nieobecność Kazia. Dowiemy się, gdzie był wówczas Kazio, jakie odgrywał role, dlaczego festiwal nosi nazwę „Cały Kazio” oraz kim jest Pan Kierownik Muzyczny Tomek. Na koniec poznamy powód, dla którego Stefan Friedmann zdecydował się na napisanie książki… [pełny program dostępny poniżej].

Dzięki corocznemu Festiwalowi, mamy szansę na chwilowe oderwanie się od codziennych obowiązków i skupienie na sztuce oraz pięknie polskiego języka, którym organizatorzy wydarzenia troszczą się z każdej edycji. – Dziesięć lat z „Całym Kaziem” to cudowny okres dla Polanicy-Zdroju. Artyści, którzy po raz pierwszy zawitali do naszego miasta, (…) pełnią teraz rolę ambasadorów tego uzdrowiska – podkreśla Justyna Kuban, dyrektor Teatru Zdrojowego Centrum Kultury i Promocji w Polanicy-Zdroju.