Noc Kupały w Polanicy-Zdroju już w najbliższy weekend

Wydarzenie muzyczne i folklorystyczne

Noc Kupały, zwana też Nocą Świętojańską, to wydarzenie, które ma swoje pogańskie korzenie w historii. Nasi przodkowie w ten sposób świętowali czas letniego przesilenia. W dzisiejszych czasach świętowanie Nocy Kupały jest bardziej ciekawostką, ale może stanowić też ważny element edukacyjny. Już w najbliższą sobotę, 24 czerwca w Polanicy-Zdroju będziemy mogli uczestniczyć w takim właśnie wydarzeniu.

Co w programie?

W tym roku Noc Świętojańska w Polanicy Zdroju będzie w dwóch miejscach – muszli koncertowej i w parku zdrojowym. Wszystko zacznie się o godz. 19:00. Wówczas to na scenie pojawi się zespół Hejszovina i Skrzynczanki, natomiast uczestnicy będą mogli wspólnie wyplatać wianki. O 20:00 wszyscy wspólnie śpiewając przejdziemy nad rzekę, aby tam puszczać wianki.

Warto pamiętać o tradycjach

Choć z prasłowaniami dzisiaj może niezbyt wiele nas łączy, to jednak zawsze warto mieć pojęcie o dawnych tradycjach. Należy wiedzieć, gdzie sięgają nasze korzenie, a nauka o tradycji przodków na pewno pozwala nam lepiej rozumieć naszą własną historię.