Interwencja Straży Miejskiej i Pana Tomasza Szota w niesieniu pomocy nieprzytomnemu mężczyźnie

Według komunikatów przekazanych przez Straż Miejską w Kłodzku, zdarzenie miało miejsce w środę 6 grudnia. Około godziny 10 rano, podczas rutynowego patrolu strażników miejskich, jedna z przechodzących kobiet zwróciła się do nich z prośbą o wsparcie. Wyjaśniła, że przy ulicy Spadzistej, w okolicach sklepu „SYSTEM”, leży nieodzywający się starszy mężczyzna.

Bez zwłoki strażnicy miejscy skierowali swoje kroki w stronę wskazanego miejsca. Tam znaleźli nieprzytomnego mężczyznę, któremu starania reanimacyjne prowadził właściciel sklepu „SYSTEM”, pan Tomasz Szot, mieszczącego się przy tej samej ulicy. Po chwilowej walce o życie seniora, na miejsce przybyło pogotowie ratunkowe i lekarze przejęli stery działania. Po kilkunastu minutach reanimacji, postanowiono przewieźć starszego pana do najbliższego szpitala.

Straż Miejska w Kłodzku przekazała informację, że nie są jeszcze znane dalsze losy poszkodowanego mężczyzny. Podziękowali jednak za szybką reakcję i zaangażowanie Pana Tomasza Szota, który podjął próbę ratowania nieprzytomnego.