27-letni mężczyzna zatrzymany za molestowanie 12-letniej dziewczynki w Nowej Rudzie

Patryk P., 27-latek z województwa śląskiego, został aresztowany w Nowej Rudzie pod zarzutem seksualnego molestowania nieletniej dziewczynki. Wszystko wskazuje na to, że do interakcji doszło prawdopodobnie za zgodą małoletniej dziewczynki.

Patryk P. namierzył i nawiązał kontakt z 12-latką za pośrednictwem internetu. Pierwsze spotkanie odbyło się 21 marca, kiedy to oskarżony namówił dziewczynkę na stosunek seksualny. Kontakty między nimi trwały do soboty, 23 marca. Spotkania odbywały się w wynajętym pokoju, gdzie mężczyzna uprawiał seks z dzieckiem.

W sobotę, dziewczynka nie wróciła do domu przez dłuższy czas, co skłoniło jej matkę do zgłoszenia zaginięcia do policji. Poszukiwania zakończyły się sukcesem – znaleziono ją w towarzystwie mężczyzny o pedofilskich skłonnościach.

Mężczyzna usprawiedliwiał się twierdząc, że był przekonany, że to nastolatka, która ukończyła już 15 lat. W niedzielę, 24 marca, Patryk P. został przekazany do Prokuratury Rejonowej w Kłodzku, gdzie usłyszał zarzuty: obcowania płciowego z małoletnim, składanie dziecku propozycji seksualnych oraz dokumentowanie treści o charakterze pedofilskim.

Choć mężczyzna częściowo przyznał się do zarzutów i potwierdził ustalony przez śledczych stan faktyczny, nadal utrzymywał, że był przekonany o tym, że dziewczynka miała ukończone 15 lat – powiedział prokurator Maciej Leszczyński, zastępca prokuratora rejonowego w Kłodzku.